Marbella


Przepiękne miasto położone w prowincji Malaga. Marbella znana jest jako jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów wypoczynkowych nad Morzem Śródziemnym.

Krajobraz Marbelli mieści w sobie widok przepięknego morza oraz gorących, piaszczystych plaż, a z drugiej strony górskich szczytów spowitych we mgle.

W sezonie turystycznym miasto tętni życiem, również to nocne. Wzdłuż plaż ciągnie się piękna promenada, przy której zlokalizowane są luksusowe hotele oraz wiele restauracji i pubów. Jest również mnóstwo możliwości uprawiania aktywności na świeżym powietrzu, m.in.: tenis, żeglarstwo, golf.

Marbella posiada również port rybacki oraz przystań z jachtami.
Co warto zobaczyć?

Marbella jest miastem o architekturze łączącej w sobie kulturę chrześcijańską oraz muzułmańską. Warte uwagi są przede wszystkim poniższe miejsca:

Starówka (Stare Miasto)– warta zwiedzenia ze względu na swą piękną architekturę. W samym centrum Starego Miasta znajduje się Plaza de los Naranjos.

Ermita del Santo Cristo de la Vera Cruz – kościół znajdujący się na Starym Mieście. Kaplica pochodzi z XV wieku, z czasem była rozbudowywana.

Museo del Bonsai – znajdziemy tam niezwykłe, jedne z najbardziej wartościowych w Europie, okazy bonsai.

Basílica Paleocristiana de Vega del Mar – odkryta w XX wieku bazylika pochodzi z czasów panowania Wizygotów. Znajduje się tam około 180 grobów, które pochodzą z różnych okresów, o czym świadczy różna ich architektura.

Jedzenie

W Marbelli możemy skosztować specjałów kuchni andaluzyjskiej, głównie w postaci owoców morza. Jednak należy pamiętać o tym, aby szukać restauracji oddalonych od centrum i promenady, gdzie ceny są najwyższe. Na śniadanie polecamy udać się do pobliskiej kawiarenki na kawę oraz ciepłą bagietkę z oliwą i chorizo.

Ciekawostka

Czy wiesz, że w Marbelli mają swoje wille Antonio Banderas oraz George Clooney?

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *


eight × = 24