Prowincja Sewilla


Sewilla – największa prowincja Andaluzji – to niezwykle malownicza kraina zlokalizowana pomiędzy takimi prowincjami, jak Malaga i Kadyks na południu, Huelva na zachodzie, Badajoz na północy oraz Kordoba na wschodzie.

Stolicą prowincji, podobnie jak i całej Andaluzji, jest Sewilla, natomiast sama prowincja podzielona jest na tak zwane comarki, które są swego rodzaju mniejszymi jednostkami administracyjnymi (niczym polskie powiaty):- El Aljarafe
– Bajo Guadalquivir
– Campiña de Carmona
– Campiña de Morón y Marchena
– Comarca Metropolitana de Sevilla
– Comarca de Écija
– Sierra Norte
– Sevilla
– Vega del Guadalquivir

Krajobraz

Prowincja Sewilla stanowi istną mozaikę kultur, mających swe korzenie w odległej przeszłości. Godnym szczególnej uwagi jest wielkie dorzecze Gwadalkiwir, góry  Sierra Morena oraz bagna rezerwatu przyrody Doñana. Miejsca te oferują turystom malownicze obrazy przyrody, będącej domem oraz schronieniem dla wielu gatunków ptaków. Z kolei w góry kryją w sobie wiele ścieżek rowerowych biegnących wśród bujnej roślinności, można być również świadkiem walk byków pasących się na pastwiskach lub po prostu zatracić się w widoku  wiosek oraz starożytnych budowli, będących żywym świadectwem historii oraz dawnego splendoru.