Nocleg w Andaluzji


W Andaluzji jest dość dobrze rozwinięta baza noclegowa, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Istnieją tam bowiem różnego typu obiekty, których krótka charakterystyka znajduje się poniżej.

Parador – to typ obiektu hotelarskiego o wysokim standardzie, zlokalizowany w ważnych historycznie miejscach, na terenie zamków, klasztorów, czy pałaców.

Hotel – może mieć standard od 1 do 5 gwiazdek. W Hiszpanii nie istnieje siec hotelarska, która zapewniałaby jednakowy standard w każdym obiekcie, toteż poszczególne hotele mogą różnić się pod względem wykończenia wnętrz.

Hostal – to nic innego jak hostel, który może przyjąć standard od 1 do 3 gwiazdek.

Pensión – obiekty tego typu to najczęściej pokoje wynajmowane w prywatnych domach lub mieszkaniach

Apartamento – są to w pełni wyposażone mieszkania lub domy do wynajęcia, przeważnie posiadające aneks kuchenny, dzięki czemu można samodzielnie przygotowywać posiłki. Warto wziąć pod uwagę tę formę noclegu zwłaszcza, gdy podróżujemy większą grupą lub rodziną.

Agroturismo –  są to po prostu gospodarstwa agroturystyczne oferujące miejsce noclegowe z możliwością poznania prawdziwych, tradycyjnych zajęć gospodarzy czy przyglądania się, jak powstają produkty regionalne.

Casa rural – są to obiekty będące wiejskimi domkami urządzonymi w stylu charakterystycznym dla danego regionu. Mogą być wynajmowane w całości lub na pokoje.

Alojamiento rural – są to obiekty zbliżone do tych w typie apartamento, z ta różnicą, iż znajdują się na obszarze wiejskim.

Albergue – są to schroniska znajdujące się pod zarządem jednostek samorządowych i oferujące pokoje wieloosobowe, dlatego warto się na nie zdecydować w przypadku podróżowania liczną grupą.

Źródło informacji: www.hiszpania-portal.pl